Prins pe ATV, fără permis. Polițiștii au deschis un dosar penal

Polițiștii din cadrul Secției 6 Poliție Rurală Grădiștea au oprit pentru control un ATV, condus de un bărbat de 36 de ani. ATV-ul îi fusese încredințat de către un alt bărbat cu vârsta de 65 de ani. În urma verificării în bazele de date, s-a dovedit că bărbatul de 36 de ani nu avea permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, iar ATV-ul nu este înmatriculat. 

De asemenea, acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

În cauză, a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea pe drumurile publice a unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul neînmatriculat.

Don't Miss

seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

„Noaptea Muzeelor” aduce la Călărași o dezbatere publică despre viitorul orașului și activități culturale pentru toate vârstele

Muzeul Municipal Călărași și Centrul Cultural Poșta Veche anunță organizarea

Semnificația istorică a zilei de 25 ianuarie

Pe 25 ianuarie s-au petrecut diverse evenimente importante de-a lungul