Seară cu ghinion pentru un bărbat de 41 de ani, care s-a crezut mai șmecher decât legea! A fost prins de polițiștii rutieri în timp ce conducea o autoutilitară prin Călărași… cu plăcuțe de înmatriculare false!
Incidentul s-a derulat pe 11 iunie, în jurul orei 22:25. Polițiștii de la Rutieră l-au oprit pentru un control de rutină, dar surpriză: plăcuțele montate pe mașină erau, de fapt, atribuite unui alt vehicul. Ba mai mult, autoutilitara figura înregistrată cu un cu totul alt număr în baza de date.
Acum, bărbatul s-a ales cu un dosar penal și riscă ani grei pentru că a pus în circulație un vehicul neînmatriculat legal.
Vrei să fii mereu la curent cu toate știrile? Urmăreste CalarasiPress pe canalul de WhatsApp.
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.