Noaptea trecută, în jurul orei 21:00, echipajele de jandarmi au fost sesizate cu privire la faptul că un bărbat și-a răpit copilul în vârstă de 8 luni, amenințând că îl omoară.
Intervenind prompt și eficient, jandarmii au pornit în căutarea fugarului care se ascundea în cartierul Obor, reușind să-l identifice pe unchiul acestuia care le-a spus unde poate fi găsit.
Forțele de ordine l-au imobilizat pe bărbat, iar bebelușul a fost transportat în siguranță la sediul DGASPC.
Pruncul de 8 luni este nevătămat datorită acestor jandarmi care merită tot respectul și aprecierea noastră!
Vrei să fii mereu la curent cu toate știrile? Urmăreste CalarasiPress pe canalul de WhatsApp.
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.