Pompierii din Fundulea caută o persoană posibil înecată în Balta Fundulea 2

În această noapte, pompierii militari din cadrul ISU Călărași – Detașamentul din orașul Fundulea desfășoară o acțiune de căutare în Balta Fundulea 2 pentru a găsi o persoană posibil înecată, care a fost anunțată ca fiind dispărută în această perioadă. Ei au sosit la fața locului cu mai multe autospeciale, inclusiv o barcă pneumatică, pentru a ajuta la căutarea persoanei dispărute.

După ce au ajuns la baltă, pompierii au început să exploreze zona în căutarea persoanei dispărute. Ei au utilizat o varietate de echipamente de căutare, inclusiv sonare subacvatice și camere termice, pentru a încerca să găsească vreo urmă a persoanei dispărute.

În timpul misiunii de căutare, pompierii au întâmpinat condiții dificile, inclusiv întunericul și condițiile meteorologice nefavorabile. Cu toate acestea, ei și-au continuat eforturile pentru a găsi persoana dispărută.

Misiunea pompierlor este în dinamică în acest moment!

Don't Miss

seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

COMUNICAT DE PRESĂ| ITM CĂLĂRAȘI

In saptamana 03 – 07 iulie 2017, ITM Calarasi a

ADR Sud-Muntenia, premiată la conferința „De la NZEB la ZEB: Performanță fără compromis” pentru promovarea sustenabilității în construcții

Agenția pentru Dezvoltare Regională (ADR) Sud-Muntenia a fost recunoscută pentru