Constantin Bîrcă transmite un mesaj de Dragobete

Urmăriți știrile Călărașipress.ro pe Whatsapp

Deputatul Constantin Bîrcă urează tuturor un Dragobete fericit, plin de iubire și fericire. „Într-o lume plină de provocări, iubirea și înțelegerea reprezintă adevărate oaze de încredere într-un viitor mai bun”, a scris acesta pe o rețea de socializare cu ocazia zilei de 24 februarie.

„De Dragobete sărbătorim dragostea dintre oameni, dar și legăturile de prietenie, respect și sprijin reciproc care ne definesc ca popor. Haideți să ne unim eforturile măcar azi, de Dragobete, și să împărtășim speranța peste tot în jurul nostru”, a mai scris Constantin Bîrcă într-un mesaj. 

Dragobete este considerat ca fiind patronul dragostei, al bunei dispoziții, deschizător al primăverii și fiu al Babei Dochia. Pentru români, Dragobetele este simbolul dragostei și este identificat cu zeul iubirii în mitologia greacă, Eros, și cu zeul dragostei în mitologia romană, Cupidon. 

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss