Călărași: S-au ales cu mașinile făcute praf din cauza unui trunchi de copac care s-a rupt

foto: Facebook.com/Info Trafic Călărași 

Scandal pe  strada București din Călărași, după ce un arbore a căzut peste mai multe mașini parcate în zona Orizont. Se pare că problema acestui arbore ar fi fost semnalată de mai multe ori, însă fără rezultate.  Mai multe mașini au fost serios avariate de trunchiul de copac. Plafoanele mașinilor au fost făcute praf în doar câteva secunde.

Nemulțumirea și deranjul vin din partea cetățenilor care au sesizat problema acestui trunchi de mai multe ori, însă fără vreun efect din partea celor responsabili.

La fața locului au intervenit pompierii militari din cadrul ISU Călărăși cu o autospecială dotată cu echipament special pentru degajarea zonei. Lucrătorii Serviciului Public Pavaje Spații Verzi vor curăța zona. Martorii au mai precizat că a fost solicitată și prezența poliției pentru a constata pagubele și asigura zona, dar care nu a fost prezentă din cauza evenimentelor culturale din centrul orașului.

 

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Nicolae Rîjnoveanu, propus pentru titlul de „Cetățean de Onoare al Județului Călărași”. O carieră de peste trei decenii în administrația din Roseți

Nicolae Rîjnoveanu, fost primar al comunei Roseți, județul Călărași, și

PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE  DE COMITEREA UNOR  FURTURI DIN LOCUINȚĂ

Polițiștii efectuează 6 percheziții domiciliare în județul Călărași, la locuințele