Vasile Iliuță, mesaj ferm la Topul Firmelor: „Administratia județeană are datoria să fie un partener real pentru mediul privat”

Președintele PSD Călărași, Vasile Iliuță, a participat la ediția 2025 a Topului Firmelor din Județul Călărași, eveniment organizat în anul centenar al Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură. În fața antreprenorilor, Iliuță a vorbit despre legătura directă dintre administrația județeană și mediul economic local, subliniind că dezvoltarea comunității depinde de predictibilitate, stabilitate și sprijin concret.

Oficialul a participat alături de vicepreședinții Consiliului Județean, parlamentarii de Călărași, conducerea CJ și reprezentanți ai instituțiilor locale, într-o acțiune comună de susținere a mediului de afaceri.

În cadrul evenimentului, a fost prezent și Mihai Daraban, președintele Camerei de Comerț și Industrie a României, care a discutat despre rolul județului Călărași în economia regională și națională.

Iliuță a transmis apreciere pentru investitorii care creează locuri de muncă și susțin economia județului: „Ei nu creează doar afaceri, ci locuri de muncă, stabilitate și perspective”.

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Cătălin Cojocaru

Cătălin Cojocaru

Lucrez în presa locală din 2016 și scriu despre ceea ce se întâmplă în jurul nostru, cu accent pe oameni, fapte și informații prezentate clar și corect. Încerc să explic lucrurile pe înțelesul tuturor și să ofer context pentru subiectele de interes public.

Materialele mele sunt gândite din perspectiva cititorilor, pentru ca informația să fie utilă și ușor de urmărit. Presa locală înseamnă, pentru mine, o legătură constantă cu comunitatea.

Încerc, de fiecare dată, să mă pun în locul celor care citesc, privesc sau urmăresc ceea ce fac. Pentru că presa locală nu este despre mine, ci despre comunitate. Iar dacă oamenii se regăsesc în poveștile pe care le spun, înseamnă că sunt pe drumul bun.

LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss