Un accident rutier s-a produs miercuri seară, în jurul orei 22:20, pe Drumul Național 3 (DN3), în dreptul localității Mihai Viteazu din județul Călărași. Un autoturism a intrat în coliziune cu o căruță, iar impactul s-a soldat cu trei persoane rănite ușor.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Călărași, toate cele trei victime au fost conștiente și au primit îngrijiri medicale la fața locului. La intervenție au participat mai multe echipaje de prim-ajutor și echipaje ale Poliției Rutiere, care au asigurat perimetrul și au demarat cercetările pentru stabilirea circumstanțelor producerii accidentului.
Traficul rutier a fost complet blocat în zonă în urma coliziunii, fiind deviat temporar de autorități. Șoferii sunt sfătuiți să evite zona și să urmeze rute alternative până la finalizarea intervenției.
Vrei să fii mereu la curent cu toate știrile? Urmăreste CalarasiPress pe canalul de WhatsApp.
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.