Ecoaqua și Consiliul Județean Călărași îi sprijină pe tinerii sportivi! Ce premii au primit micii înotători de Ziua Mondială a Apei

Urmăriți știrile Călărașipress.ro pe Whatsapp

Vineri, 22 martie, de Ziua Mondială a Apei, compania Ecoaqua și Consiliul Județean Călărași au făcut un gest impresionant pentru micuții înotători ai Clubului Sportiv Școlar Călărași. 

Într-o zi dedicată conștientizării importanței apei, tinerii înotători au primit nu doar echipamente necesare acestui sport, dar și un imbold moral considerabil.

Evenimentul a avut loc la bazinul de înot didactic „Dr. Ing. Daniel Ștefan Drăgulin” din municipiul Călărași, unde fiecare sportiv a fost întâmpinat cu bucurie și susținere.

Evenimentul a reprezentat nu doar o ocazie de bucurie pentru micuții înotători, ci și un moment de recunoaștere a eforturilor și dedicării lor în antrenamente. Într-un cadru plin de entuziasm, fiecare sportiv a fost încurajat să-și continue drumul spre excelență, iar sprijinul oferit de Ecoaqua și Consiliul Județean Călărași a întărit această determinare.

Cu recunoștință, reprezentanții Ecoaqua au subliniat importanța colaborării cu Clubul Sportiv Școlar Călărași și au transmis că vor mai demara astfel de acțiuni, cu scopul de a-i susține pe cetățeni.

„Dorim să mulțumim public pe această cale și pentru sprijinul oferit de Clubul Sportiv Școlar Călărași, fără de care acest eveniment nu ar fi putut avea loc. Proiectele noastre care să vină în sprijinul comunității locale vor continua”, a transmis echipa Ecoaqua Călărași, printr-o postare pe Facebook.

Această inițiativă a fost apreciată de către călărășeni, care i-au felicitat, în secțiunea de comentarii a postării, pe reprezentanții companiei pentru că se implică activ în susținerea tinerelor talente, cu scopul de a încuraja performanța sportivă. 

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Rețeta uimitoare care ne ajută să slăbim și are grijă de sănătatea noastră

Este o rețetă foarte simplă care este alcătuită doar din
VIDEO. Proiectul „Promenada” din Călărași, recepționat oficial!

VIDEO. Proiectul „Promenada” din Călărași, recepționat oficial!

La sfârșitul lunii septembrie, pe 30 septembrie 2024, a fost