VIDEO. Primăria Călărași amenajează două parcări în zona centrală

„Lucrările de amenajare a două parcări în zona centrală, mai exact pe strada Progresul, tronsonul cuprins între Strada Pompieri şi Strada Sloboziei, respectiv pe strada Sloboziei, tronsonul dintre Strada Progresul şi B-dul 1 Mai sunt aproape de final.

În perioada următoare va fi efectuat şi marcajul, rezultând în total 71 de locuri de parcare. Investiţia, demarată la finele lunii trecute, a fost susţinută integral din bugetul local.” – transmite primarul Marius Dulce printr-o postare pe Facebook.

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Căminul Cultural ce poartă numele maestrului coregraf Aurel Mailat din Grădiștea va fi inaugurat

Comuna Grădiștea se pregătește să-și deschidă porțile către un nou

Comoara ascunsă a norilor: Clorofonia cu sprâncene aurii

În adâncul pădurilor tropicale umede, la înălțimi unde norii ating