Prima misiune a pompierilor romani în Grecia

Prima misiune de stingere a pompierilor români în Grecia

28 de pompieri români cu 3 mașini de stingere incendii de pădure și 1 cisternă de mare capacitate intervin în zona regiunii Schimatari, situată la Nord de Atena, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu care afectează o suprafață considerabilă de vegetație uscată.

Împreună cu pompierii eleni, care au dislocat în zona Dilesi un număr mare de resurse (peste 25 de mașini de stingere, precum și aeronave specializate), colegii noștri au salvat o fermă de animale și un parc de panouri fotovoltaice din calea flăcărilor.

Intervenția modulului are loc la solicitarea ofițerului elen, delegat în asistarea și buna desfășurare a întregii misiuni derulate de salvatorii români.

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Aur european pentru Bianca-Camelia Ifţeni la Campionatele Europene Under 23 de la Racice, Cehia!

Călărașiul are din nou motive de mândrie! Sportiva Bianca-Camelia Ifţeni,

Sfaturi pentru rambursarea rapidă a împrumuturilor: cum să te scapi de datorii

Urmăriți știrile Călărașipress.ro pe Whatsapp Datoriile pot fi o povară