VIDEO. Furtuna a dărâmat un pom în curtea Jandarmeriei Călărași. Vecinii sunt speriați

Furtuna de astăzi se pare că nu a iertat municipiul Călărași. Mai mulți arbori au fost răpuși la pământ din cauza vântului puternic. O situație de acest fel s-a întâmplat și în curtea Inspectoratului Județean de Jandarmeriei Călărași. Un arbore a fost scos din rădăcini și dărâmat la pământ în câteva secunde.

Mai multe fotografii au ajuns la redacția Călărași News, iar noi ne-am deplasat la fața locului să vedem gravitatea evenimentului. Pomul trecut de multe primăveri și-a găsit sfârșitul astăzi în timpul furtunii. În cădere arborele a afectat o parte din acoperișul unui imobil din incinta jandarmeriei. Vecinii sunt speriați. Spun despre acel pom că era un pericol.

La momentul producerii incidentului nu se aflau jandarmi în apropierea pomului.

VECINII CER SĂ FIE TĂIAȚI ARBORII ÎNALȚI

Cetățenii care locuiesc vizavi de  Inspectoratul Județean de Jandarmerie au cerut tăierea arborilor înalți plantați în curtea acesteia,  care în condiții similare pot să cadă pe casele lor, pe autovehicule sau rețelele electrice sau mai grav peste ei sau odraslele acestora. 

LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Roxana Pațurcă își încheie mandatul la conducerea IȘJ Călărași și revine la catedră după patru ani

Începând cu 1 septembrie 2025, Inspectoratul Școlar Județean (IȘJ) Călărași

Norul misterios care a provocat cea mai lungă iarnă din istoria Europei

Unul dintre cele mai stranii și devastatoare fenomene naturale din