VIDEO. De 1 Martie, AUR Călărași a întâmpinat doamnele și domnișoarele cu flori, mărțișoare și gânduri bune

Please go to your Post editor » Post Settings » Post Formats tab below your editor to enter video URL.

Urmăriți știrile Călărașipress.ro pe Whatsapp

De 1 Martie, AUR Călărași a întâmpinat doamnele și domnișoarele cu flori, mărțișoare și gânduri bune

Membrii Alianței pentru Unirea Românilor din Călărași au sărbătorit venirea primăverii printr-o inițiativă plină de căldură, oferind mărțișoare și flori doamnelor și domnișoarelor din municipiul Călărași și nu numai.

Reprezentanții Alianței pentru Unirea Românilor au întâmpinat doamnele și domnișoarele cu mărțișoare și gânduri bune, păstrând astfel  tradiția în cultura românească.

Coordonată de deputatul Daniel Florea, echipa Alianței pentru Unirea Românilor a fost prezentă în mai multe zone aglomerate din municipiul Călărași, aducând un strop de bucurie și culoare în viața locuitorilor.

Daniel Florea, președintele Organizației Județene a Alianței pentru Unirea Românilor din Călărași, a subliniat importanța acestei acțiuni în sprijinirea comunității locale și a transmis urări de sănătate și fericire tuturor celor întâlniți în acestă zi specială.

Ne-am bucurat să aducem un zâmbet pe chipurile doamnelor și domnișoarelor din Călărași, oferindu-le mărțișoare și flori în această zi minunată. Este o tradiție pe care dorim să o păstrăm și să o sărbătorim alături de comunitatea noastră, aducând în același timp un omagiu femeilor din viața noastră, indiferent de domeniul în care activează„, a declarat Daniel Florea.

Cătălin Cojocaru

Cătălin Cojocaru

Lucrez în presa locală din 2016 și scriu despre ceea ce se întâmplă în jurul nostru, cu accent pe oameni, fapte și informații prezentate clar și corect. Încerc să explic lucrurile pe înțelesul tuturor și să ofer context pentru subiectele de interes public.

Materialele mele sunt gândite din perspectiva cititorilor, pentru ca informația să fie utilă și ușor de urmărit. Presa locală înseamnă, pentru mine, o legătură constantă cu comunitatea.

Încerc, de fiecare dată, să mă pun în locul celor care citesc, privesc sau urmăresc ceea ce fac. Pentru că presa locală nu este despre mine, ci despre comunitate. Iar dacă oamenii se regăsesc în poveștile pe care le spun, înseamnă că sunt pe drumul bun.

Don't Miss