Vasile Iliuță, mesaj către elevii Școlii Speciale din Călărași

Vasile Iliuță, președintele Consiliului Județean Călărași, a fost prezent, în data de 5 septembrie, la Școala Specială, pentru a le transmite un mesaj tuturor elevilor care încep noul an școlar în cadrul Școlii Speciale din Călărași.

“Școala Specială rămâne locul meu de suflet pentru deschiderea anului școlar. Aici emoțiile capătă altă însemnătate, de fiecare dată. Doresc cadrelor didactice și părinților parteneriate în care să primeze dragostea și umanitatea, cu asigurarea că, la Călărași, voi fi cel mai aprig susținător al învățământului special. Un an cu rezultate excelente tuturor”. 

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Alertă imediată de furtuni: Cod portocaliu de ploi torențiale și vijelii în mai multe județe

Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Călărași a emis două

ITM Călărași sancționează noi angajatori pentru munca nedeclarată a salariaților

În perioada 05 -11.02.2024, ITM Cãlãraşi a efectuat controale în