Unirea: Primarul Florian Belu declanșează o amplă acțiune de igienizare în toata comuna

Primarul localității Unirea, Florian Belu a îndemnat toți locuitorii comunei să participe la desfășurarea campaniei anuale de igienizare a străzilor, șanțurilor și zonelor verzi din localitate. Nu puțini au fost cei care au răspuns invitației, iar acțiunea s-a dovedit a fi un adevărat succes.

„Comuna trebuie să fie curată! Așa cum ne-am obișnuit în fiecare an, impreună cu domnul viceprimar am pus la punct un program de curăţenie de toamnă. De la începutul acestei săptămâni am declanșat o ampla actiune de igienizare în toată comuna. Am gândit, chiar dacă temperaturile vor mai avea fluctuaţii în următoarea perioadă, să începem acest program amplu de curăţenie ce implică curatat santuri, toaletat si igienizat spatii verzi, igienizat cimitirele din com. Unirea si satul Oltina, adunat resturi menajere pe raza comunei Unirea.

Prin aceste actiuni, Primaria Unirea se alătură proiectului campaniei naționale de curățenie generală „Let’s do it, Romania!”. La aceasta miscare sunt invitati să participe ca voluntari si cetățenii localitatii noastre. Totodata, primaria va asigura mănuși de protecție și saci menajeri.” – scrie primarul din Unirea, Florian Belu pe pagina personala de Facebook

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Cuza Vodă: Primarul Marius Cojocaru prezintă obiectivele anului 2020 pentru localitate

Edilul Marius Cojocaru este la primul mandat în comuna Cuza-Vodă.

Serviciul de Ambulanță din Călărași colectează donații pentru refugiații din Ucraina

Mobilizare impresionantă şi în Călăraşi pentru sprijinirea refugiaţilor ucraineni fugiţi