Călărași: Surpriză din partea polițiștilor pentru un copil care a împlinit 9 ani

Ieri, 5 septembrie, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au făcut o surpriză unui copil din municipiul Călărași care a împlinit vârsta de 9 ani.

Pentru un copil din municipiul Călărași, data de 5 septembrie a.c. nu a însemnat doar începerea unui nou an școlar, ci și o zi minunată petrecută alături de eroii săi polițiști din cadrul Serviciului Rutier Călărași.

Pe data de 5 septembrie băiatul și-a aniversat ziua de naștere, iar polițiștii rutieri i-au făcut o surpriză deosebită în „complicitate„ cu părinții, organizându-i o mică petrecere.

Copilul pasionat de tot ce înseamnă POLIȚIE, a fost încântat de surpriză, primind de la polițiști, pe lângă dulciuri și cadouri, un tricou personalizat.

De surpriză s-au bucurat și alți copii din zonă, care i-au urat sărbătoritului LA MULȚI ANI!

Inspectoratul de Poliție Județean Călărași îi urează LA MULȚI ANI și un an nou școlar plin de performanțe și succes!

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Sirop natural care ajută la eliminarea pietrelor de la rinichi

SIROP PENTRU DIZOLVAREA PIETRELOR RENALE  Pietrele la rinichi sunt una

Senatorul PNL Ciprian Pandea, despre realizările Guvernului condus de Florin Cîțu

În timp ce coaliția de conjunctură PSD-USR-AUR a fost preocupată