Șofer din Călărași, băut și fără permis, reținut de polițiști. Ce a refuzat să facă bărbatul

Un călărășean a fost reținut de polițiști fiind prins băut la volan și fără permis de conducere. De asemenea, el a refuzat recoltarea probelor biologice la spital pentru stabilirea alcoolemiei.

Polițiștii din cadrul Secției 2 Ulmeni, Călărași, au oprit pentru control în comuna Spanțov, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 41 de ani. Întrucât acesta emana halenă alcoolica a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind 0,45 mg/l alcool pur în aerul expirat. Ulterior a fost condus la spital în vederea recoltării de probe biologice, însă acesta a refuzat.

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Dunărea Călărași / Reunirea lotului și meciurile amicale

Marius Păun, antrenorul Dunării Călăraşi va suna adunarea lotului echipei
vremea calarasi

Ultima săptămână din aprilie aduce surprize meteo în județul Călărași

În perioada 22–30 aprilie 2025, județul Călărași va experimenta o