Primăria Municipiului Călărași va executa în perioada 13 iulie-22 iulie 2017 tratamente de dezinsecție

Tratamentele se vor aplica în intervalul orar 00.00-05.00, doar când condițiile atmosferice sunt favorabile, în caz contrar perioada urmând a fi prelungită.

Substanțele active ale produselor utilizate pentru tratamentele de dezinsecție sunt avizate de Ministerul Sănătății prin Comisia Națională pentru Produse Biocide.

Astfel, tratamentele se vor desfășura în condiții corespunzătoare pe raza municipiului Călărași, respectându-se prevederile legale de protecție a mediului, a sănătății și securității populației.

BIROUL DE PRESĂ

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Încep lucrările de reabilitare la Podul 4 din Călărași: Circulație restricționată până la finalul anului

Începând de luni, 26 mai 2025, Compania Națională de Administrare

ANAF a demarat o amplă campanie de controale

ANAF a demarat începând din 1 august a.c., o amplă