Primăria Călărași organizează Ziua Dunării – 1 iulie 2018 – Parcul Central

Și în acest an, Primăria Municipiului Călărași organizează Ziua Dunării alături de Asociația Mila 23 a maestrului Ivan Patzaichin. Maestrul Ivan Patzaichin va fi prezent la Călărași, alături de cele 3 canotci binecunoscute, pentru al șaselea an consecutiv.

Duminică, 1 iulie, călărășenii sunt așteptați în Parcul Central, la o serie de activități dedicate sărbătoririi Zilei Dunării, sub sloganul #ProtejeazaApa.

Activitățile vor începe la ora 07.00, cu tradiționalul concurs de pescuit, organizat în colaborare cu AJVPS Călărași și vor continua cu binecunoscutul concurs de canotcă 10+1 Descoperă Rowmania, pe apele brațului Borcea. Maestrul Ivan Patzaichin așteaptă înscrierile echipelor de pe acum la adresa de mail office@rowmania.ro sau în ziua concursului, în zona debarcaderului, între orele 09.00 și 10.30.

În Parcul Central, între 09.00 și 10.30 va avea loc o expoziție-concurs de gătit preparate din pește a Colegiului Ștefan Bănulescu, iar între 10.30 și 11.00 călărășenii pot degusta o porție de borș de pește.

Vor fi alături de Primăria Municipiului Călărași, cu standuri reprezentative, și alți invitați.

 

BIROUL DE PRESĂ

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Descinderi în Giurgiu: “Lagărul” de câini descoperit de polițiști. Sute de câini maltratați

Într-o operațiune de amploare, marți dimineață, polițiștii din Giurgiu, alături

Lehliu Gară: Un refugiat din Ucraina și-a ucis mama în casa românilor care îi găzduiau în Călărași

Urmăriți știrile Calarasipress.ro pe WhatsApp Crimă șocantă în orașul Lehliu