Portofel cu bani și acte recuperat de jandarmi în Oltenița

În cursul dimineții de astăzi, 02 iulie, doi jandarmi din cadrul subunității de Jandarmi Oltenița, aparținând Inspectoratului de Jandarmi Județean Călărași, aflați în serviciul de patrulare pe raza municipiului Oltenița, au găsit în apropiere de Piaţa Centrală din localitate, un portofel de damă, ce conținea acte, carduri și o sumă de bani.

         Militarii au identificat proprietara pe baza actului de identitate descoperit în portofel, fapt ce i-a condus direct la adresa din comuna Ulmeni, Jud. Călărași, unde, prin intermediul soțului au luat legătura cu aceasta în vederea restituirii bunurilor pierdute (carte de identitate, 3 carduri, 90 euro și 110 lei).

         Proprietara, aflată încă în municipiul Oltenița, în căutarea portofelului pierdut a primit cu bucurie vestea şi a mulțumit jandarmilor pentru gestul lor.

BIROUL DE PRESĂ AL IJJ Călărași

LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Ecoaqua SA continuă să ofere burse de merit elevilor cu rezultate excepționale

Liceenii din Călărași, cu rezultate de excepție la școală, pot

A fost prins hoțul care a spart Prefectura Călărași în ziua de 1 mai

Prefectura Călărași a fost spartă în plină zi în data