VIDEO. Pompierii din Călărași au intrat într-un apartament după un apel prin 112 dat de un vecin

Astăzi, în jurul orelor 15:30, pompierii militari din cadrul ISU Călărași au intervenit în cartierul “Doi Moldoveni” din municipiul Călărași, în blocul J36, după ce vecinii au alertat autoritățile sesizând faptul că locatarul apartamentului nu răspunde la ușă și nici la telefon de mai bine de o săptămână.

Pentru a intra în apartament, pompierii au folosit o scară înaltă și mai multe autospeciale.

Însă, potrivit primelor date, apartamentul era gol. Nu au fost găsite persoane în interiorul locuinței și nici alte semne ale unei situații de urgență.

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

A fost semnat contractul pentru DJ311

Astăzi, președintele Consiliului Județean Călărași, Vasile Iliuță a semnat la

COMUNICAT DE PRESĂ – Situația raspândirii COVID-19 în județul Călărași – 06 Septembrie 2021

COMUNICAT DE PRESĂ 06 Septembrie 2021 Situația generată de răspândirea