Orașul Budești va avea Camera de Gardă

Viceprimarul localității Budești, oraș aflat într-o stare critică dar care se îndreaptă pe drumul cel bun, a anunțat pe o rețea de socializare că se lucrează la Camera de Gardă. O unitate medicală specializată în primirea urgențelor medicale ce necesită intervenție de specialitate a medicilor din unitate.

„Se lucrează intens in camera de garda a localitătii Budesti care in curand va gazdui 3 medici!Un medic pneumolog deja existent un medic stomatolog si unul de recuperare medicala! Suntem in negociere cu inca doi medici unul generalist si unul pediatru!”spune viceprimarul Nae Florin

https://www.facebook.com/florin.nae.547/posts/401464847336751
Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Semnificația istorică a zilei de 9 februarie

Pe 9 februarie s-au consemnat momente istorice majore: încheierea victorioasă

Senatorul PSD Roxana Pațurcă: PSD va majora alocațiile copiilor. Acuzațiile celor de la PNL constituie un atac murdar de campanie

Programul de guvernare al PSD a adus o serie întreagă