Nicușor Dan, 800.000 de euro strânși din donații

Candidatul independent la alegerile prezidențiale din luna mai, Nicușor Dan, a vorbit sâmbătă despre cheltuielile din perioada de precampanie și campanie. El a spus că din donații au fost strânși până acum 800.000 de euro, scrie Mediafax.ro.

Întrebat sâmbătă, la deschiderea sediului de campanie, despre fondurile strânse din donații, Nicușor Dan a spus: „Pentru moment suntem la 2,7 milioane lei, 540.000 de euro, și mai avem o donație de 500.000 de lei și o donație de 810.000 lei de la doi oameni de afaceri”.

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Cătălin Cojocaru

Cătălin Cojocaru

Lucrez în presa locală din 2016 și scriu despre ceea ce se întâmplă în jurul nostru, cu accent pe oameni, fapte și informații prezentate clar și corect. Încerc să explic lucrurile pe înțelesul tuturor și să ofer context pentru subiectele de interes public.

Materialele mele sunt gândite din perspectiva cititorilor, pentru ca informația să fie utilă și ușor de urmărit. Presa locală înseamnă, pentru mine, o legătură constantă cu comunitatea.

Încerc, de fiecare dată, să mă pun în locul celor care citesc, privesc sau urmăresc ceea ce fac. Pentru că presa locală nu este despre mine, ci despre comunitate. Iar dacă oamenii se regăsesc în poveștile pe care le spun, înseamnă că sunt pe drumul bun.

LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

O femeie de 61 de ani din Mihai Viteazu a fost transportată la spital din cauza unui incendiu

O femeie în vârstă de 61 de ani din localitatea

Ionela Ichim, prima reacție după demisie: “Am decis să las locul și altor persoane”

Ionela Ichim, fostul manager al Bibliotecii Județene “Alexandru Odobescu” din