Manchester City a câștigat Cupa Angliei

Manchester City a câștigat Cupa Angliei pentru a 7-a oară după ce a învins-o cu 2-1 pe rivala Manchester United, grație dublei reușite de căpitanul echipei Ilkay Gundogan. Pentru Manchester United a fost ce-a dea 21-a finală de FA Cup, un record pentru orice echipă din istoria competiției.

Gundogan a deschis scorul după doar 12 secunde de la începerea meciului cu cel mai rapid gol din istoria finalei Cupei, potrivit Reuters. Manchester United a egalat printr-un penalty la minutul 33, dar Gundogan a restabilit avantajul lui City la 5 minute de la pauză.

Campioana din Premiere League o va înfrunta pe Inter Milano în finala Ligii Campionilor, sâmbăta viitoare. O victorie îi va permite să egaleze tripla reușită în sezonul 1998-1999: titlul în Premier League, Cupa Angliei și trofeul Champions League.

Sursă foto: Manchester City, Facebook

LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

PRIORITATEA CONSILIERILOR PSD -INFRASTRUCTURA

Construcția bugetului municipiului Călărași este o prioritate pentru consilierii locali

„Poveste de Crăciun pentru oameni mari” – de Dan Bițuică

Îmi este frig. Un frig care pătrunde până în măduva