Opinii
Ionela Ichim, managera Bibliotecii Județene ‘Al. Odobescu’, acuzată de implicare în campanii politice mascate
![](https://calarasipress.ro/wp-content/uploads/2024/04/422605435_926014239320159_1101149372341579573_n.jpg?v=1714324257)
Opinii
PRM: istorie, prezent și viitor
![](https://calarasipress.ro/wp-content/uploads/2024/07/prm-istorie-prezent-si-viitor-1.jpg?v=1720029353)
Lumea modei cunoaște o nouă dimensiune cu PRM, platforma care îmbină moda de lux cu stilul stradal, redefinește standardele și aduce în prim-plan branduri renumite, colecții de nișă și articole exclusiviste. De la istoria sa fascinantă până la planurile ambițioase de viitor, PRM continuă să seteze tendințele în industria modei vestimentare. Cu fiecare pas înainte, PRM se dovedește a fi un reper incontestabil pentru cunoscătorii de modă.
Viziunea PRM
PRM s-a născut dintr-o viziune clară: aceea de a crea o platformă unde moda de lux se întâlnește și se combină armonios cu stilul urban. Fondatorii PRM au văzut un gol pe piață și au decis să-l umple prin lansarea unui concept inovator care să servească atât cunoscătorilor de modă, cât și celor pasionați de cultură, artă și design. În esență, PRM RO este mai mult decât o simplă platformă comercială, este un club exclusivist dedicat celor care apreciază detaliile fine ale vieții. Aceasta este viziunea care continuă să alimenteze creșterea și succesul platformei.
Moda și cultura: o sinergie unică
PRM exploatează sinergia dintre modă și cultură pentru a crea o experiență unică de retail. Nu este vorba doar despre haine și accesorii, ci despre un stil de viață care îmbină muzica, arta și designul. Acest aspect holistic al PRM atrage o comunitate de oameni care nu se mulțumesc cu convenționalul, ci caută tot timpul să fie cu un pas înaintea trendurilor. Astfel, PRM devine un punct de întâlnire pentru cei care doresc să exprime mai mult decât simple alegeri vestimentare.
Branduri de top și designeri de nișă
Platforma este cunoscută pentru selecția sa atentă de branduri globale și colecții limitate realizate de designeri internaționali. Printre mărcile de renume care se pot găsi la PRM se numără MM6 Maison Margiela, Rick Owens, Ambush, JW Anderson, Kenzo și mulți alții. De asemenea, PRM aduce în prim-plan designeri de nișă care adaugă un aer de exclusivitate și autenticitate oferitei lor de modă. Aceste alegeri reflectă angajamentul platformei de a oferi clienților doar ce este mai bun și mai inovator în industria modei.
Lansările exclusive de sneakerși
Lansările exclusive de sneakerși și colaborările cu branduri precum adidas Originals și Y-3 transformă PRM într-o destinație obligatorie pentru colecționarii pasionați și entuziaștii de sneakers. Selecția de încălțăminte se străduiește să fie atât diversă, cât și inclusivă, atingând toate gusturile și preferințele. Fiecare lansare este așteptată cu nerăbdare, contribuind la consolidarea poziției PRM ca lider în cultura globală a sneakerșilor.
Exprimarea individualității prin stil
PRM își încurajează clienții să își exprime individualitatea prin modul în care se îmbracă. Fie că este vorba despre alegeri vestimentare îndrăznețe sau de piese statement, PRM este dedicat celor care trăiesc viața după propriile reguli. Platforma nu doar vinde produse, ci inspiră transformarea personalității și exprimarea autentică. Aceste evenimente întăresc legăturile dintre consumatori și brand, creând o experiență de neuitat.
Influența asupra pieței de fashion
De-a lungul timpului, PRM a devenit un trendsetter recunoscut în industrie. Prin combinarea inovatoare a modei de lux cu elemente din stilul stradal, PRM a reușit să schimbe percepțiile și așteptările consumatorilor. A adus un suflu de prospețime și a setat noi standarde în ceea ce privește experiența de cumpărare și stilul personal.
Colaborările cu artiști și evenimente exclusive
Un alt aspect remarcabil al PRM este colaborarea strânsă cu artiști și organizarea de evenimente exclusive care oferă clienților o experiență multisenzorială. Aceste colaborări nu se limitează doar la designeri de modă, ci includ și artiști vizuali, muzicieni și influenceri culturali. Astfel, platforma nu doar vinde produse, ci creează un spațiu unde moda întâlnește arta și cultura, consolidându-și astfel poziția de lider global în industria fashion lifestyle.
Viitorul PRM: expansiune și inovație
Privind spre viitor, PRM nu are de gând să încetinească ritmul. Planurile ambițioase de expansiune și inovare includ extinderea portofoliului cu branduri noi, lansări și colaborări exclusive, dar și îmbunătățirea experienței de cumpărare prin tehnologie avansată și servicii personalizate. PRM își propune să rămână în avangarda modei și să continue să inspire generații prin cultura sa unică.
PRM reprezintă mai mult decât un simplu retailer de fashion. Este un promotor al individualității și un pionier în industria modei. Cu o istorie impresionantă și o viziune clară pentru viitor, PRM nu doar că setează tendințele, ci redefinește conceptul de lux și stil urban, inspirându-și clienții să îndrăznească, să exprime și să trăiască la maximum!
Opinii
Budești: Praf în ochi după patru ani de incompetență! Ilie Mihai, zero realizări în mandatul său
![](https://calarasipress.ro/wp-content/uploads/2024/05/WhatsApp-Image-2024-05-11-at-21.22.11-scaled.jpeg)
Urmăriți știrile Călărașipress.ro pe Whatsapp
În anul 2020, cetățenii din orașul Budești își puneau mari speranțe în noul lor primar, Ilie Mihai, pe care l-au ales pentru promisiunile lui iluzorii de a schimba comunitatea în bine. Cu toate acestea, după patru ani de mandat, mulți locuitori se confruntă în continuare cu aceleași probleme cu care au fost obișnuiți: străzi neasfaltate și pline de gunoaie, dar și lipsa sistemului de canalizare și de apă curentă.
Acolo unde sunt investiții, lucrurile sunt evaluate, de cele mai multe ori, la valori de până la cinci ori față de prețul normal. Deși primarul a făcut multe promisiuni, realitatea s-a dovedit a fi departe de promisiunile sale. Străzile orașului sunt încă pline de gunoaie și gropi în care îți distrugi mașina. Lucrul la care administrația orașului se pricepe cel mai bine pare să fie circul public, pe care edilul îl plătește lunar din banii contribuabililor. Acesta plătește promovarea cu bani publici, dar uită să-și îndrepte atenția către problemele cetățenilor.
Drumurile deteriorate și lipsa unor proiecte de modernizare au dus la disconfort și dificultăți în ceea ce privește mobilitatea locuitorilor.
În ciuda acestor probleme persistente, primarul Ilie Mihai nu a reușit să ofere soluții concrete sau să îndeplinească așteptările comunității. Lipsa de acțiune și de transparență în administrare a adus critici din partea cetățenilor, care se simt neglijați și dezamăgiți de conducerea locală.
În concluzie, mandatul primarului Ilie Mihai din Budești a fost marcat de eșec. Acesta nu a avut nicio realizare notabilă, ci doar cu promisiuni goale.
Opinii
VIDEO. Față în față cu realitatea: Cum arată orașul Budești după mai multe administrații eșuate
![](https://calarasipress.ro/wp-content/uploads/2024/04/FATA-IN-FATA.jpg?v=1713570524)
Situat in inima sud estului României, orașul Budești din județul Călărași a fost de multe ori în centrul atenției din cauza situațiilor tensionate care au degenerat între clanurile din această zonă. Scandalurile sângeroase au fost la ele acasă o lungă perioadă de timp. Astăzi ne punem față în față cu acest subiect și vedem cu arată orașul Budești după mai multe administrații eșuate.
Orașul Budești ar fi unul dintre acele locuri despre care se spune că sunt „periculoase”, dar cât adevăr se ascunde în spatele acestor mituri? Într-un episod special al podcastului „Față în față”, difuzat pe Canal SUD, aducem în prim-plan perspectivele și nevoile comunității din Budești.
Invitatul special al acestui episod este Valentin Răducu, un antreprenor local care scoate la lumină situația din Budești la 35 de ani după Revoluție. Cu o perspectivă diferită și o dorință pentru schimbare, Valentin Răducu ne dezvăluie nevoile adesea ignorate ale cetățenilor, despre care spune că nimeni nu s-a preocupat să le rezolve până acum.
Omul de afaceri își dorește mai mult pentru comunitatea sa și este hotărât să acționeze. În acest episod, el vorbește despre schimbările pe care le-ar aduce în localitate și despre planurile sale politice pentru anul electoral. Valetin Răducu a decis să se înscrie în cursa electorală pentru funcția de Primar al Budeștiului, dorind să aducă schimbările pe care le vede ca fiind necesare pentru a transforma orașul într-un loc mai prosper și mai sigur pentru toți locuitorii săi.
Cu alegerile locale din iunie 2024 pe aproape, Valentin Răducu reprezintă Uniunea Salvați România în cursa pentru Primăria orașului Budești. Mesajul său este clar: este timpul pentru o schimbare reală și durabilă în Budești.
De la investiții în infrastructură la îmbunătățirea serviciilor publice și promovarea oportunităților de angajare, Valentin Răducu își propune să aducă Budeștiul într-o nouă eră de creștere și dezvoltare. Prin intermediul acestui podcast, el își împărtășește viziunea sa și își motivează comunitatea să se implice activ în procesul de transformare a orașului lor. Pentru cei care au pus întrebări despre viitorul Budeștiului, acest episod este o oportunitate de a afla direct de la cineva care vrea să facă diferența.
-
Știri2 ani ago
Lehliu Gară: Un refugiat din Ucraina și-a ucis mama în casa românilor care îi găzduiau în Călărași
-
Știri2 ani ago
Accident rutier în Oltenița, un motociclist și-a pierdut viața
-
Știri1 an ago
Dorina Moga s-a stins din viață
-
Știri2 ani ago
Călărași: Accident rutier grav cu 7 victime rănite. Două elicoptere au fost solicitate să intervină
-
Știri2 ani ago
VIDEO. Un bărbat a rămas fără degete, după o bătaie cu săbii în Călărași
-
Știri2 ani ago
Un tânăr de 18 ani a murit înecat sub privirile a zeci de oameni
-
Știri2 ani ago
Frăsinet: Un bărbat de 50 de ani și-a găsit sfârșitul la pescuit, pe balta Pupăza
-
Știri2 ani ago
ANM: Toate regiunile din țară vor fi afectate de o furtună electrică