Ecoaqua: Str. Bobâlna, afectată de o avarie la rețeaua de apă potabilă

Operatorul Ecoaqua S.A. anunță o avarie în municipiul Călărași, pe strada Bobâlna din municipiul Călărași, motiv pentru care furnizarea apei potabile a fost întreruptă până la remedierea situației.

Echipele de intervenție de la Ecoaqua Călărași sunt la fața locului și depun toate eforturile necesare pentru remedierea avariei în cel mai scurt timp posibil. Potrivit datelor, 7 case au fost afectate de această situație.

Timpul estimat de remediere este de aproximativ două ore, după care furnizarea apei potabile va fi reluată. Chiar dacă oprirea furnizării de apă poate crea disconfort locuitorilor din zona afectată, este important să se înțeleagă că această decizie a fost luată pentru a remedia problema cât mai rapid și pentru a asigura un flux normal și sigur de apă potabilă.

 

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

VIDEO. România în Schengen, din 31 martie, cu frontierele aeriene și maritime. Ce trebuie să știm

În contextul aderării României la spațiul Schengen, începând cu data

Recomandare de carte – „În liniștea pădurii” – de Adiva Geffen

Adiva Geffen, prolifica autoare israeliană cunoscută pentru romanele istorice și