Ecoaqua Călărași sistează furnizarea apei potabile! O avarie impune oprirea temporară a apei într-un cartier călărășean

Urmăriți știrile Călărașipress.ro pe Whatsapp

În urmă cu puțin timp, reprezentanții furnizorului de apă Ecoaqua Călărași au transmis, prin intermediul unei postări pe Facebook faptul că alimentarea cu apă a două blocuri din cartierul 2 Moldoveni va fi oprită temporar, din cauza unei avarii apărute la rețeaua din zonă.

După cum se arată în anunțul de pe rețelele sociale, defecțiunea a apărut în cursul zilei de marți, 14 mai, la blocurile J6 și J7. În urma sesizării primite de la locatari, Ecoaqua Călărași a trimis, la fața locului, personal specializat pentru a identifica problema și a o soluționa.

Astfel, pentru a se ocupa de avarie, compania de apă a trebuit să întrerupă, pentru câteva ore, alimentarea cu apă a respectivelor clădiri, însă nu înainte de a anunța acest lucru prin intermediul unei postări publice, pe pagina oficială de Facebook.

„Ca urmare a unei avarii apărute la rețeaua de apă potabilă în data de 14.05.2024, furnizarea apei potabile va fi întreruptă pentru blocurile „J6” și „J7”.

Echipele de intervenție Ecoaqua Călărași sunt la fața locului și depun toate eforturile necesare în vederea remedierii avariei în cel mai scurt timp posibil.

Timp estimat remediere avarie: 2h

Ne cerem scuze pentru neplăcerile provocate și vă mulțumim pentru înțelegere!˝, au transmis cei de la Ecoaqua.

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Vasile Iliuță, mesaj ferm la Topul Firmelor: „Administratia județeană are datoria să fie un partener real pentru mediul privat”

Președintele PSD Călărași, Vasile Iliuță, a participat la ediția 2025

Primăria Independența amintește proprietarilor despre obligativitatea asigurării locuințelor

Primăria comunei Independența reamintește cetățenilor că, potrivit Legii nr. 260/2008,