După o absență de 2 ani, Festivalul “Flori de Mai” revine în programul evenimentelor

Festivalul concurs national de interpretare a muzicii ușoare românești va fi reluat după o pauza de 2 ani. Spectacolul care umplea cândva  stadionul Navrom din municipiul Călărași încă își menține tradiția, reușind să mențină un număr spectaculos în rândul publicului. 

Centrul Județean de Cultură și Creație Călărași reia, după doi ani de întrerupere din cauza pandemiei COVID–19, spectacolul “FLORI DE MAI”. Festival-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești Călărași, ediția a XXXII-a, 12-15 Mai 2022.

Concursul se adresează artiștilor de pretutindeni, cu vârsta cuprinsă între 7 și 25 de ani, promovând ideea de competiţie şi de respect faţă de valorile autentice ale muzicii uşoare româneşti, prin obligativitatea fiecărui concurent de a interpreta în concurs, exclusiv piese ale compozitorilor români.

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss