Consiliul Județean Călărași a lansat o nouă campanie de promovare a județului nostru: „Locuri de văzut în Călărași 

Locuri de văzut în Călărași- o nouă campanie de promovare a județului nostru

Joi, 4 octombrie, echipa de promovare din cadrul Consiliului Județean Călărași a ajuns în inima Bărăganului, acolo unde tihna, răcoarea și starea de bine sunt la ele acasă – Mănăstirea Radu Negru.

Drumul până la casa lui Dumnezeu este proaspăt asfaltat, nu mai departe de miercuri, 3 octombrie, au luat sfârșit lucrările de modernizare la Drumul Judeţean 310.

În interiorul curții totul este desprins parcă din paginile galbene ale Bibliei: livezi cu pomi roditori, cișmele cu apă proaspătă, chilii curate, colonade dăltuite în piatră de râu și flori cât vezi cu ochii.

Tot in data 4 octombrie a.c., muncitorii înlocuiau acoperișul cupolei care era ruginit și smuls de vânt.

Mânăstirea Radu Negru rămâne locul unde credincioșii se pot regăsi în orice moment al zilei.

LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Dansatoarea cu guler (Myioborus torquatus)

Pasărea cunoscută sub numele științific Myioborus torquatus, denumită adesea dansatoarea

AUR pentru CSM Calarasi la Campionatul European de Canotaj 2022

Ana Maria MATRAN, sportivă de exceptie a Clubului Sportiv Municipal