Caz șocant! Un fost salariat al Grădinii Zoo din Călărași, găsit spânzurat în Cuza Vodă

Caz tulburător în Călărași, unde un fost angajat al Grădinii Zoo din Călărași a fost găsit spânzurat în Comuna Cuza Vodă.

Descoperirea macabră a fost făcută în această dimineață de către un membru al familiei.


Un angajat al Complexului de Agrement – Grădina Zoologică din municipiul Călărași a fost găsit spânzurat, în noaptea de luni spre marți, în locuința sa din comuna Cuza Vodă, scrie Media Călărași.

Este vorba despre un bărbat în vârstă de 46 de ani.

Sursa citată precizează că bărbatul găsit spânzurat este un fost angajat care a dezvăluit că a deschis țarcul și a fost prezent atunci când a fost predat un ied floriu unui comisar de poliție.

De asemenea, precizăm că acesta este unul dintre angajații care a recunoscut că a participat la tăierea animalelor de la ZOO.

În cauză, polițiștii au deschis un dosar penal pentru moarte suspectă.

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

CNI construiește o bază sportivă modernă în Oltenița

O bază sportivă modernă finanțată integral de la bugetul de

Zâmbetele copiilor, în grija medicului Cristina Plătică la Spitalul Municipal Oltenița

La Spitalul Municipal Oltenița, secția de Pediatrie este locul unde