Călărași: Adolescentă, lovită de o mașină pe o trecere de pietoni în zona Direcției Agricole

Adolescentă, de 18 ani, din Călărași, a ajuns în această seară la spital, după ce a fost lovită pe o trecere de pietoni din fața Direcției Agricole.

Tânăra a fost preluată în stare conștientă de un echipaj SAJ și transportată de urgență la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Călărași.

Din cercetările efectuate de polițiști a reieșit faptul că, o femeie, de 44 de ani, din municipiul Călărași, județul Călărași, în timp ce conducea un autoturism pe Prelungirea București din Călărași, ar fi acroșat o tânără, de 18 ani, din municipiul Călărași, care se angajase în traversarea drumului, pe trecerea de pietoni din zona Direcției Agricole.

În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea tinerei, aceasta fiind transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate. Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ. S-a întocmit un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

ITM Călărași va efectua controale asupra firmelor de electricitate

În perioada iulie – noiembrie 2019 se va desfăşura Acţiunea

Primarii PSD și-au ales liderul aleșilor locali

Sandu Manea, edilul din Gurbănești, a fost ales, de către