Accident teribil, duminică seară, ora 17.30, în satul Ogoru din Dor Mărunt. Un biciclist a fost rănit, după ce a fost acroşat de un autoturism care circula pe DN3A. Martorii spun că biciclistul era băut.
Biciclistul, care circula pe marginea drumului fără echipament reflectorizant sau lumină pe bicicletă, a fost acroșat de un șofer în timp ce acesta se deplasa pe direcția Lehliu Gară – Dor Mărunt, pe DN3A . La fața locului a intervenit de urgență un echipaj de ambulanță pentru a acorda primul ajutor.
Echipajul medical a preluat imediat biciclistul rănit și l-a transportat la cea mai apropiată unitate medicală pentru îngrijiri suplimentare.
Polițiștii au fost alertați și au sosit la locul accidentului pentru a începe investigațiile și a stabili cu exactitate toate împrejurările care au condus la producerea accidentului de circulație.
în curs de actualizare…
Vrei să fii mereu la curent cu toate știrile? Urmăreste CalarasiPress pe canalul de WhatsApp.
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.