În urma unei avarii neașteptate survenite la rețeaua de apă potabilă în data de 14 februarie 2024, locuitorii din blocurile „D” din municipiul Călărași se vor confrunta cu întreruperea furnizării apei potabile. Echipele specializate de intervenție de la Ecoaqua Călărași sunt deja mobilizate și activează în zonă pentru a remedia situația în cel mai scurt timp posibil.
Potrivit informațiilor furnizate de către reprezentanții Ecoaqua Călărași, timpul estimat pentru remedierea avariei este de aproximativ 3 ore, începând cu ora 13:30. Echipele de intervenție depun toate eforturile necesare pentru a identifica și remedia cauza avariei.
Vrei să fii mereu la curent cu toate știrile? Urmăreste CalarasiPress pe canalul de WhatsApp.
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.