Aproape 300 de kilograme de pește fără documente de proveniență descoperite de polițiști

Polițiștii Secției 6 Poliție Rurală Grădiștea au depistat un bărbat care transporta

 cu un autovehicul aproape 300 de kilograme de pește, fără documente de proveniență a mărfii.

În noaptea de 10 octombrie, polițiștii au identificat, pe raza comunei Ciocăneşti, un autovehicul, condus de un bărbat de 57 de ani, din Oltenița, județul Călăraşi, în care se afla cantitatea de 275,5 kg peşte, pentru care conducătorul auto nu deținea documente de proveniență.

Întreaga cantitate de peşte a fost confiscată şi predată unei societăți cu profil piscicol în vederea valorificării.

Polițiștii au întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de deţinerea, transportul sau comercializarea fără documente legale a peştelui, icrelor ori produselor din peşte obţinute din pescuit.

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Scapă definitiv de firele de păr nedorite cu epilarea laser la The Goddess!

Scapă Definitiv de Firele de Păr Nedorite cu Epilarea Laser

Planul roșu de intervenție activat la Călărași: Incendiu pornit de la un bec LED

Panică la Spitalul Județean de Urgență Călărași! Un fum dens,