Anunțul Călărășean - Îți publicăm anunțul în cel mai scurt timp! Scrie-ne pe [WhatsApp] sau sună la 0728977169
Anunțul Călărășean - Îți publicăm anunțul în cel mai scurt timp! Scrie-ne pe [WhatsApp] sau sună la 0728977169

ANUNȚ PUBLIC

Subsemnata Vișan Doina, cu domiciliul în sat Curcani, județul Călărași, anunț publicul interesat asupra începerii lucrărilor de construire a unei locuințe parter, în conformitate cu Autorizația de Construire nr. 2 din 26.03.2025, emisă de Primăria Comunei Mitreni, județul Călărași.

Descrierea proiectului:
Locuința va avea regim de înălțime parter, cu o suprafață construită desfășurată de 1420 mp, și va fi realizată din blocuri BCA cu fundație tip talpă și elevație din beton armat.
Construcția se va amplasa pe imobilul situat în județul Călărași, comuna Mitreni, sat Mitreni, strada Ghiocelului, nr. 250, pe terenul identificat cu nr. cadastral 27582.

Valoarea estimată a investiției este de 110.000 lei, iar lucrările vor fi executate conform proiectului tehnic elaborat de S.C. COMOPREST S.R.L..

Cătălin Cojocaru

Cătălin Cojocaru

Lucrez în presa locală din 2016 și scriu despre ceea ce se întâmplă în jurul nostru, cu accent pe oameni, fapte și informații prezentate clar și corect. Încerc să explic lucrurile pe înțelesul tuturor și să ofer context pentru subiectele de interes public.

Materialele mele sunt gândite din perspectiva cititorilor, pentru ca informația să fie utilă și ușor de urmărit. Presa locală înseamnă, pentru mine, o legătură constantă cu comunitatea.

Încerc, de fiecare dată, să mă pun în locul celor care citesc, privesc sau urmăresc ceea ce fac. Pentru că presa locală nu este despre mine, ci despre comunitate. Iar dacă oamenii se regăsesc în poveștile pe care le spun, înseamnă că sunt pe drumul bun.

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Oltenița: noi locuri de parcare pe strada Luceafărului și lucrări la parcările din zona Spitalului Municipal

Primăria Oltenița anunță continuarea investițiilor în reabilitarea și amenajarea parcărilor

Scenariul unui blackout în România. Raed Arafat explică de ce avem nevoie de provizii pentru trei zile

Raed Arafat explică de ce avem nevoie de provizii pentru