ANTRENOR NOU LA DUNĂREA CĂLĂRAȘI

Clubul de fotbal Dunărea Călărași i-a găsit repede un înlocuitor lui Adrian Mihalcea, ajuns între timp la UTA. Adrian Iencsi (42 de ani), fostul secund în stafful italianului Devis Mangia la CS U Craiova, din Liga 1, a semnat un contract pe un an de zile cu gruparea galben-albastră cu posibilitatea de prelungire la finalul sezonului. 
În altă ordine de idei, Dunărea Călărași a primit o invitaţie din partea clubului bulgar din prima ligă PFK Cerno More de a disputa o partidă amicală la Varna, cu prilejul inaugurării noului stadion. Partida va avea loc, sâmbătă, 8 iulie, de la ora 18:00.

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Vrei un loc de muncă sigur și bine plătit în sistemul public? Iată ce post pune la bătaie Spitalul Județean Călărași

Spitalul Județean Călărași angajează referent de specialitate cu studii superioare.

Trump: “SUA va conduce Venezuela temporar”

Președintele Statelor Unite, Donald Trump, a făcut o declarație surprinzătoare