Accident grav în Oltina, o mașina s-a răsturnat după impact. Patru persoane sunt în spital

Accident rutier în satul Oltina din comuna Unirea, pe DN 3B, soldat cu rănirea a patru persoane, după ce două autoturisme s-au acroșat. Una dintre mașini s-a răsturnat. Accidentul rutier a fost anunțat prin 112 la ora 16:59.

Pompierii militari din cadrul ISU Călărași s-au deplasat rapid la locul accidentului cu mai multe autospeciale de descarcerare, iar în sprijin au venit şi autospeciale S.A.J. din Călărasi, care au acordat sprijin medical.

Toate cele patru victime au nevoie de îngrijiri medicale. Persoanele au fost preluate și transportate de UPU Călărași.

Accidentul rutier s-ar fi produs pe fondul evitării unui pieton care circula pe partea carosabilă.

Șoferul care se afla la volanul autoturismului negru a evitat persoana de pe drum, dar a intrat în coliziune cu celălalt autoturism care circula din sens opus.

Polițiștii Serviciului Rutier alături de polițiștii judiciari desfășoară cercetări in vederea stabilirii cu exactitate a modului in care s-a produs evenimentul rutier.

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Lucrările de pe strada București nu vor fi gata în termenul inițial. Primarul Marius Dulce anunță noul termen

Marius Dulce, primarul municipiului Călărași, precizează că lucrările de pe

Ședință la Consiliul Județean Călărași. Ce proiecte au dezbătut consilierii județeni

Se convoacă Consiliul Judeţean Călăraşi în şedinţă ordinară, la data