O avarie stradală a fost semnalată marți, 10 septembrie, pe Prelungirea București din municipiul Călărași, pe tronsonul cuprins între străzile Prel. Luceafărului și Digului.
Potrivit informațiilor transmise de Ecoaqua, pentru remedierea defecțiunii a fost necesară oprirea furnizării apei potabile în zonă pentru aproximativ trei ore. Lucrările de intervenție au început la ora 15:00, iar echipele companiei au reușit să finalizeze reparațiile înainte de termenul estimat.
La ora 16:45, reprezentanții Ecoaqua au confirmat că avaria a fost remediată, iar alimentarea cu apă a fost reluată în condiții normale.
📌 Recomandarea autorităților pentru cetățeni rămâne aceea de a sesiza prompt orice problemă legată de rețeaua de alimentare cu apă pentru a putea fi soluționată în cel mai scurt timp.
Vrei să fii mereu la curent cu toate știrile? Urmăreste CalarasiPress pe canalul de WhatsApp.
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.