Deputatul PNL Ciprian Pandea: „Susținem reformele Guvernului Bolojan, România are nevoie de responsabilitate și asumare”

Deputatul liberal Ciprian Pandea afirmă că actuala legislatură parlamentară a început cu decizii majore pentru România și susține în totalitate pachetul de reforme promovat de premierul Ilie Bolojan.

„Nu ne putem opri la jumătatea drumului. Avem nevoie de o reformă reală a administrației, una care aduce reguli clare și principii sănătoase în funcționarea aparatului local”, a declarat Pandea.

Potrivit acestuia, pachetul de măsuri pentru care Guvernul și-a asumat răspunderea în fața Parlamentului include:

  • reforma pensiilor magistraților,
  • reforma companiilor de stat,
  • reforma ASF, ANRE și ANCOM,
  • reforma fiscală,
  • reforma sistemului de sănătate.

„Premierul Ilie Bolojan și-a asumat curajul de a spune adevărul și de a merge pe drumul greu – dar necesar, pentru că România merită responsabilitate și asumare”, a mai transmis deputatul PNL de Călărași.

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Cătălin Cojocaru

Cătălin Cojocaru

Lucrez în presa locală din 2016 și scriu despre ceea ce se întâmplă în jurul nostru, cu accent pe oameni, fapte și informații prezentate clar și corect. Încerc să explic lucrurile pe înțelesul tuturor și să ofer context pentru subiectele de interes public.

Materialele mele sunt gândite din perspectiva cititorilor, pentru ca informația să fie utilă și ușor de urmărit. Presa locală înseamnă, pentru mine, o legătură constantă cu comunitatea.

Încerc, de fiecare dată, să mă pun în locul celor care citesc, privesc sau urmăresc ceea ce fac. Pentru că presa locală nu este despre mine, ci despre comunitate. Iar dacă oamenii se regăsesc în poveștile pe care le spun, înseamnă că sunt pe drumul bun.

LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Comunicat de presă/ Spitalul Județean Călărași – 270 testări COVID

Informăm populația județului Călărași că începând cu data de 24

Intervenții ale ECOAQUA S.A. după ploile torențiale din Călărași

Cantitățile mari de precipitații rezultate în urma ploilor torențiale din