Călărași: Pericol de explozie pe strada Bucureşti, după ce o țeavă de gaze a fost spartă de muncitori

Călărași: Pericol de explozie pe strada Bucureşti, după ce o țeavă de gaze a fost spartă de muncitori

Panică în Călărași, luni dimineața, pe strada București, în dreptul locuinței 211 unde muncitorii unei firme care desfășoară lucrări pentru modernizarea străzii București, au fisurat conducta de gaze.

La fața locului au intervenit de urgență autospeciale din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Călărași, alături de un echipaj specializat CBRN. Eforturile lor sunt concentrate în acest moment pentru limitarea pericolelor.

Situația este  monitorizată de echipajul CNRB. Potrivit datelor furnizate de reprezentații ISU Călărași, valorile fiind în limite normale.

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Cătălin Cojocaru

Cătălin Cojocaru

Lucrez în presa locală din 2016 și scriu despre ceea ce se întâmplă în jurul nostru, cu accent pe oameni, fapte și informații prezentate clar și corect. Încerc să explic lucrurile pe înțelesul tuturor și să ofer context pentru subiectele de interes public.

Materialele mele sunt gândite din perspectiva cititorilor, pentru ca informația să fie utilă și ușor de urmărit. Presa locală înseamnă, pentru mine, o legătură constantă cu comunitatea.

Încerc, de fiecare dată, să mă pun în locul celor care citesc, privesc sau urmăresc ceea ce fac. Pentru că presa locală nu este despre mine, ci despre comunitate. Iar dacă oamenii se regăsesc în poveștile pe care le spun, înseamnă că sunt pe drumul bun.

LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Una caldă, una rece, pentru consumatorii de energie: Contoare inteligente, dar plătite din buzunar

Ce sunt contoarele inteligente, care devin obligatorii în România Contoarele

VIDEO. Locuri de joacă în curs de modernizare

Primăria Municipiului Călăraşi a lansat un program de reabilitare şi