S-a surpat asfaltul pe strada Borcea din Călăraşi. Craterul, semnalizat cu o creangă de cetățeni

crater pe strada Borcea, Călărași
crater pe strada Borcea, Călărași

Asfaltul s-a surpat, din nou, pe o stradă din municipiul Călărași. De această dată, un șofer a surprins un crater apărut în mijlocul străzii Borcea, în zona Icador din 10 Nivele. Groapa a fost semnalizată de cetățeni în mod „tradițional”, cu o…creangă.

Un șofer din Călărași surprins pe imagini marți o groapă aflată în mijlocul străzii Borcea din municipiul reședință de județ. Pentru a o semnaliza, astfel încât copiii, pietonii sau șoferii neatenți să nu cadă în ea, cetățenii au înfipt în aceasta o creangă.

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Cătălin Cojocaru

Cătălin Cojocaru

Lucrez în presa locală din 2016 și scriu despre ceea ce se întâmplă în jurul nostru, cu accent pe oameni, fapte și informații prezentate clar și corect. Încerc să explic lucrurile pe înțelesul tuturor și să ofer context pentru subiectele de interes public.

Materialele mele sunt gândite din perspectiva cititorilor, pentru ca informația să fie utilă și ușor de urmărit. Presa locală înseamnă, pentru mine, o legătură constantă cu comunitatea.

Încerc, de fiecare dată, să mă pun în locul celor care citesc, privesc sau urmăresc ceea ce fac. Pentru că presa locală nu este despre mine, ci despre comunitate. Iar dacă oamenii se regăsesc în poveștile pe care le spun, înseamnă că sunt pe drumul bun.

LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss