Au început lucrările noului stadion în Unirea [GALERIE FOTO]

Primăria Comunei Unirea face demersuri pentru a pune la dispoziție un nou stadion, pe care să poată evolua formația Șoimii Unirea. Începute la jumătatea acestui an, lucrările au avansat constant, astăzi ajungându-se la etapa de amenajare a stratului fertil, strat pe care se va putea așeza stratul de gazon. 

Șantierul stadionului a fost permanent supravegheat de viceprimarul Ionuț Bondoc, care și-a dat tot interesul pentru ca lucrările să se realizeze în graficul stabilit.

Lucrarea este suportată din bugetul local al Primăriei Unirea, iar edilul Ciprian Andrei Olteanu spune că investiția acestui obiectiv s-a dovedit a fi o necesitate datorită utilității multifuncționale pe care o poate oferi acest stadion reabilitat.

Tot în cadrul acestei investiții, Primăria Unirea va realiza, tot în incinta stadionului, un teren de antrenamente, util elevilor din localitate care doresc să desfășoare diferite activități sportive care impun o zonă mai mică

Precizări:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss