Două minore cu vârste cuprinse între 10 și 14 ani au fost acroșate de o mașină, sâmbătă după-amiază, în Roseți, în timp ce traversau o intersecția fără să se asigure.
Potrivit datelor, una dintre fete este rănită ușor la membrele inferioare, iar ce-a de-a două s-a ales cu o sperietură zdravănă.
La fața locului s-au deplasat pompierii militari din cadrul ISU Călărași împreună cu o autospecială de descarcerare și o autospecială SMURD.
Martorii spun că cele două fete se plimbau cu trotineta, iar la traversarea unei intersecții nu s-au asigurat corespunzător.
A fost solicitat sprijinul poliției la fața locului.
în curs de actualizare…
foto: infotrafic
Vrei să fii mereu la curent cu toate știrile? Urmăreste CalarasiPress pe canalul de WhatsApp.
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.