Cuza Vodă: Incendiu la o centrală pe lemne. Proprietarul locuinței dormea


În această seară, în jurul orelor 23.30 pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Călărași au fost solicitați pentru a interveni în localitatea Cuza Vodă din județul Călărași pentru a stinge un incendiu ce ar fi pornit de la o centrală pe lemne.

Din primele informații focul a fost identificat la nivelul unei anexe, sursa fiind centrala termică. Proprietarul locuinței, un bărbat de aproximativ 50 de ani se afla singur în locuită la momentul producerii incendiului. Apelul a fost dat de un tânăr care a avut simt civic, astfel s-a evitat o situație mai gravă.

Focul a fost lichidat în foarte scurt timp. Polițiștii și pompierii desfășoară cercetări pentru a identifica cu exactitate modul în care s-a produs evenimentul.

LIVE — Radio CalarasiPress

Don't Miss

DESCINDERI. DNA a intrat peste un fost șef al Poliției din Călărași. Ancheta vizează suspiciuni privind un concurs de angajare

Procurori ai Direcției Naționale Anticorupție au efectuat percheziții la domiciliul
seceta grindina

Bani europeni pentru Călărași: Prefectul Laurențiu State anunță colaborarea cu ADR Sud-Muntenia pentru noi finanțări

Călărașul se pregătește să intre pe harta finanțărilor europene, cu

Călărași: Un mort a fost lăsat pe stradă două ore

Ieri, 26 iunie, un bărbat de aproximativ 60 de ani

CJCC Călărași anunță programul și regulile de achiziție a biletelor pentru spectacole

Centrul Județean de Cultură și Creație Călărași informează publicul că,